top of page
Szukaj

Jak zwiększyć swoją efektywność menedżerską w dynamicznym świecie biznesu?

Zaktualizowano: 16 gru 2021

W sytuacji, kiedy nie możemy się spotykać na zajęciach stacjonarnych z powodu ataku koronawirusa warto skupić się na praktycznym doskonaleniu umiejętności menedżerskich uczestnicząc w grach decyzyjnych realizowanych online.


Niezbędną kompetencją każdego menedżera jest umiejętność przełożenia wiedzy z zakresu biznesu zdobywanej na wielu szkoleniach na praktyczne jej wykorzystanie. Dobór najefektywniejszych metod i narzędzi zarządzania firmą w zależności od zaistniałej często kryzysowej sytuacji, kompleksowe podejście do podejmowania każdej decyzji, odpowiedzialność finansowa za własne decyzje oraz zarządzanie zespołem to główne cele każdej gry decyzyjnej.


Zarządzanie firmą w wirtualnym środowisku biznesu pozwala uczestnikom odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy potrafią odnieść sukces w konkurencyjnym i dynamicznym środowisku biznesu? Czy są skłonni do podejmowania ryzyka licząc na duże zyski? Czy wolą mniej zarabiać, ale prowadzić mniej ryzykowne przedsięwzięcia? Czy wolą pracować w zespole czy też bardziej im odpowiada praca samodzielna?


Najczęstszym pytaniem zadawanym przez uczestników zarządzających wirtualną firmą to:


Dlaczego?


Szukanie odpowiedzi w ramach dyskusji w zespołach na to pytanie pozwala uczestnikom odpowiednio korygować z kwartału na kwartał przyjętą strategię w dążeniu do realizacji przyjętych celów. Uczestnicy gry „Advanced Strategic Marketing – bikes”, którą realizowałam w Katowicach i w Warszawie w ramach Programu MBA -GFKM przekonali się, że to nie zawsze było takie proste. Jednak zdobyte praktyczne doświadczenie w zarządzaniu wirtualną firmą zdecydowanie zwiększy ich pewność działania w rzeczywistym świecie biznesu.


3 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page