top of page

O nas

Jesteśmy ekspertami w zakresie praktycznego doskonalenia umiejętności menedżerskich, czyli przekładania teorii na praktykę. Dostarczamy uczestnikom możliwość przeżywania radości z odniesionych sukcesów oraz wspieramy w poszukiwaniu przyczyn porażek oraz doboru metod i narzędzi poprawiających niezadowalające ich wyniki. Naszą największą satysfakcją jest obserwowanie jak wzrasta ich pewność działania w rozwiązywaniu problemów w dążeniu do realizacji celów.

MicrosoftTeams-image.png

Krystyna Polubińska

Od 23 lat specjalizuję się w dziedzinie zarządzania strategicznego organizacją oraz doskonaleniem umiejętności menedżerskich w oparciu o gry decyzyjne. Swoją podróż w świat symulacji rozpoczęłam
w 1998 roku wprowadzając jako
jedna z pierwszych osób
w Polsce symulacyjne gry biznesowe do edukacji menedżerskich... czytaj więcej

_39A1218.jpg
  • Czym są i na czym polegają gry decyzyjne?
    Symulacyjne gry decyzyjne to narzędzia treningowe oparte na programach komputerowych, odzwierciedlające schematy biznesowe i występujące zależności. Zapewniają zdobycie doświadczenia w zakresie umiejętności przekładania wiedzy z zakresu biznesu na jej praktyczne wykorzystanie. Uczestnicy, pracując w zespołach, zarządzają wirtualną firmą działającą w konkurencyjnym otoczeniu, co wymaga od nich szybkiego reagowania na wszelkie pojawiające się problemy na drodze wdrażania przyjętej strategii. Warsztat jest interaktywny – efekty strategii przyjętej przez dany zespół zależą w dużej mierze od zachowań konkurentów, czyli innych zespołów. Gry realizowane są z wykorzystaniem platformy umożliwiającej uczestnikom założenie kont oraz podejmowanie decyzji drogą on-line. Działają w systemie decyzje-wyniki, czyli uczestnicy bezpośrednio poznają efekty swoich wyborów. Dzięki temu doświadczenie menedżerskie poprzez uczenie się na błędach zdobyte w świecie wirtualnym zwiększa pewność i efektywność ich działania w realnym świecie biznesu.
  • Do kogo skierowane są symulacje?
    Symulacyjne gry decyzyjne skierowane do aktualnej i przyszłej kadry menedżerskiej wszystkich szczebli, a także specjalistów oraz osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej.
  • Jakie umiejętności pozwalają rozwijać gry decyzyjne?
    Gry decyzyjne to narzędzie szkoleniowe, które ma na celu doskonalenie umiejętności takich jak: szybkie analizowanie, praktyczne spojrzenie na działanie praw ekonomicznych, logiczne myślenie, ocena zewnętrznej i wewnętrznej sytuacji, rozwiązywanie problemów poprzez poszukiwanie najefektywniejszych w danej sytuacji rozwiązań, wyciąganie wniosków czy komunikacja w zespole związana m.in. z podejmowaniem decyzji. Są to umiejętności pożądane w każdej branży, bo to właśnie one decydują o sukcesie firmy oraz indywidualnych sukcesach uczestników. Wpływają na wzmocnienie zdolności motywacyjnych i zaangażowania pracowników (podniesienie poziomu poczucia odpowiedzialności, samooceny, wzrost kreatywności, aspiracji zawodowych, determinacji w skutecznej i efektywniejszej realizacji zadań) oraz wzrostu motywacji do samokształcenia. Uczestnicy w tego typu warsztatach mają możliwość symulacji różnych scenariuszy rozwiązania problemów związanych z zarządzaniem firmą zarówno tych twardych (poprawa efektywności) jak i tych miękkich, związanych z rozwiązywaniem problemów ludzkich.
  • Capsim czy Marketplace: co wybrać?
    To zależy od zakładanego celu klienta. Capsim Inbox to narzędzie w ramach którego uczestnik przez 60 minut musi sprostać pojawiającym się zadaniom, co pozwoli określić jego luki kompetencyjne a następnie wdrożyć plan ich rozwoju. Marketplace to narzędzie w ramach którego uczestnicy, pracując zespołowo, rozwiązują problemy związane z budowaniem pozycji firmy na rynku przez okres od 6 do 12 kwartałów czyli wirtualnie od 16 do 32 godzin.
  • Ile to kosztuje?
    Cena uzależniona jest od poziomu zaawansowania wybranej gry oraz ilości zespołów w grupie szkoleniowej. Oferowane przez GFKM symulacyjne gry decyzyjne trwają od 16 do 42 godzin. W każdym przypadku jest to indywidualna wycena. Zapraszamy do kontaktu, chętnie przedstawimy ofertę, pomożemy dobrać grę do indywidualnym potrzeb i przedstawimy spersonalizowaną na podstawie wszystkich przesłanek wycenę.
  • Ile gier i z jakich obszarów biznesu oferuje GFKM?
    W zakładkach Capsim i Marketplace znajdują się przykładowe gry decyzyjne, reprezentujące różne tematy, scenariusze i poziomy trudności. Szczegółowe informacje na temat oferty można znaleźć w pełnym katalogu. Aby go pobrać wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę i zjechać w dół do przycisku "pobierz katalog". Wtedy automatycznie otrzymają państwo plik pdf z opisem każdej symulacji, jaką przeprowadzamy. Zachęcamy do kontaktu - pomożemy dobrać grę do potrzeb.
Kontakt
FAQ
bottom of page