top of page
Szukaj
  • Krzysztof Jędrzejewski

GFKM Masters: II Pomorski Turniej Gier Decyzyjnych

Zaktualizowano: 3 sty 2023


W środę, 7 grudnia 2022 roku w Olivia SkyClub na terenie Olivia Centre odbyła się uroczysta gala finałowa podsumowująca II edycję GFKM Masters: Pomorskiego turnieju gier decyzyjnych dla uczniów szkół średnich z naszego województwa. W tym roku w Turnieju wzięło udział 36 reprezentacji szkół z całego Pomorza!


Założenia inicjatywy

Pomorski Turniej Gier Decyzyjnych to projekt, który ma na celu przekazać młodzieży wiedzę z zakresu zarządzania i przedsiębiorczości. To szansa na sprawdzenie własnych umiejętności i kompetencji nie tylko w kontekście analiz biznesowych, ale także w pracy zespołowej. Czteroosobowe drużyny rywalizują ze sobą na jednym rynku, wpływają na pozycję własnej firmy i starają się przebić konkurencję.


Organizatorzy wierzą, że projekt wspiera młode talenty, pokazując im jak ogromny potencjał w nich drzemie! Pewnym jest, że wśród uczniów i uczennic pomorskich szkół średnich jest wiele przyszłych liderów, menedżerów i przywódców! GFKM zapewnia możliwość zdobycia cennego doświadczenia pod okiem wykwalifikowanych trenerów biznesu, którzy na co dzień pracują w kadrą menedżerską średniego i wyższego szczebla.


Podczas Turnieju zespoły pracowały na strategicznych grach biznesowych Marketplace Simulation. Na co dzień są one wykorzystywane w trakcie kształcenia uczestników programu Executive MBA. Osiągnięcia uczniów pokazują, że już teraz mogą oni rywalizować z zawodowcami!


Wyniki Turnieju

W II edycji Turnieju wzięło udział łącznie 36 zespołów z całego Pomorza. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół znajdujących się w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Lęborku, Rumii, Redzie, Skórczu, Chojnicach, Starogardzie Gdańskim, Słupsku, Pucku, Sztumie, Swarożynie, Przodkowie, Miastku i Warcinie. Sześć najlepszych drużyn dotarło do wielkiego finału, w którym podczas trzech dni zaciekłych rywalizacji walczyli o pierwsze miejsce i tytuł GFKM Masters.


W Finale znalazły się:

  • Zespół Szkół Technicznych w Sopocie

  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie

  • Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni

  • I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku

  • II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie

  • Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

Walka była zacięta, ale ostatecznie zwyciężyła reprezentacja z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku, w której skład wchodzili: Mikołaj Matuszewski, Feliks Luks, Aleksander Dudek, Tymoteusz Musiał! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Wszyscy finaliści otrzymali nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale także nagrody w postaci sprzętu elektronicznego oraz statuetki, które zostały wręczone przez gości specjalnych z Uniwersytetu Gdańskiego, Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty w Gdańsku czy Rady Fundacji i Zarządu GFKM.
Dziękujemy za udział i do zobaczenia w przyszłym roku! Po więcej zdjęć z wydarzenia zapraszamy na stronę GFKM na Faceooku!

5 wyświetleń0 komentarzy

Comentarios


bottom of page