top of page
Szukaj
  • Krzysztof Jędrzejewski

I edycja GFKM Masters: Pomorskiego turnieju gier decyzyjnych

We wtorek, 16.11 w Olivia SkyClub na terenie Olivia Business Centre odbyła się uroczysta gala finałowa podsumowująca I edycję GFKM Masters: Pomorskiego turnieju gier decyzyjnych dla uczniów szkół średnich z naszego województwa.


Pomorski turniej gier decyzyjnych to wyjątkowa możliwość zdobycia cennego doświadczenia pod okiem wykwalifikowanych trenerów biznesu z Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. W Turnieju wykorzystano symulacyjną grę strategiczną, wykorzystywaną w trakcie kształcenia uczestników programu MBA.


Uczniowie, w czteroosobowych zespołach, mieli okazję „zajrzeć za kulisy” zarządzania, wcielając się w członków zarządu wykreowanej przez siebie firmy. Na wirtualnym rynku stworzyli swoją własną markę, analizowali możliwe wybory, podejmowali kluczowe decyzje związane z inwestycjami, sprzedażą, produkcją, marketingiem, zasobami ludzkimi i nie tylko. Następnie obserwowali konsekwencje swoich poczynań i mogli sprawdzić, jaki mają wpływ na pozycję swojej organizacji na rynku. Kolejne etapy dostarczały nowych informacji na temat skuteczności ich działań czy potencjale ich firmy. Pojawiały się nowe możliwości, ale także nowe dylematy do rozwiązania. Każdy kolejny „kwartał” dawał nowe możliwości i szanse na prześcignięcie konkurencji.


Celem wydarzenia jest przede wszystkim promowanie przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży, edukacja z zakresu zarządzania i wspieranie młodych talentów. Inicjatywa powstała z chęci pokazania uczniom, że przedsiębiorczość może być ciekawa i fascynująca, a nauka nie musi odbywać się wyłącznie w szkolnych ławkach. Na wszystkich szkolnych korytarzach mijamy wielu liderów – obecnych i przyszłych. Potencjał, który w nich drzemie, jest ogromny, dlatego warto go rozwijać. Szkolny lider może stać się przyszłym menadżerem, którego pomysły i zapał zmienią świat.


W I edycji Turnieju wzięły udział łącznie 24 zespoły z całego Pomorza. Pięć najlepszych drużyn dotarło do wielkiego finału, w którym podczas trzech dni zaciekłych rywalizacji walczyli o pierwsze miejsce i tytuł GFKM Masters. Ostatecznie, w bardzo wyrównanej walce, zwyciężyła reprezentacja z V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku.8 wyświetleń0 komentarzy

Comentários


bottom of page